Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Rok szkolny 2023/24

Rozpoczęcie roku szkolnego 
w uroczystej atmosferze

Rok szkolny w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mąkoszycach rozpoczął się wyjątkowo podniośle i uroczyście. Pierwsze chwile nowego roku szkolnego uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły spędzili w Kościele Parafialnym Świętych Apostołów Piotra i Pawła, gdzie odprawiona została msza święta, mająca na celu poświęcenie nadchodzących miesięcy nauki i pracy. Następnie cała społeczność szkolna przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny. Z tej okazji odwiedził nas wójt gminy Bogusław Gąsiorowski, co podkreślało ważność tej chwili dla naszej społeczności lokalnej. 
Niezapomnianym momentem dla pierwszoklasistów było wręczenie zestawów książek oraz małych upominków przez ich nową wychowawczynię, p. Grażynę Sowę. Ksiądz proboszcz w piękny sposób pobłogosławił plecaki dzieci wypełnione świeżymi przyborami szkolnymi, co z pewnością dodało im otuchy w ich pierwszym dniu w nowej szkole.
Naszą szkolną rodzinę opuściła dwójka nauczycieli, pani Jolanta Bar oraz pan Jan Bar, którzy zdecydowali się na zasłużony odpoczynek na emeryturze. Wszyscy uczniowie oraz kadra nauczycielska na czele z panią dyrektor Krystyną Ślusarek uroczyście pożegnali ich, składając serdeczne życzenia na nowym etapie życia. 
Podczas apelu wójt gminy wręczył również akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego pani Karolinie Kamińskiej oraz pani Emilii Michalskiej. Co więcej, dyrekcja naszej szkoły złożyła serdeczne życzenia księdzu proboszczowi Mariuszowi Woskowiczowi z okazji jego 50 urodzin. 
Apel nie mógł obyć się bez przerywnika artystycznego. Dziewczynki z klasy III zachwyciły wszystkich oryginalnymi tańcami, które wykonały z niezwykłą gracją i zaangażowaniem. Końcowe chwile apelu poświęcone były sprawom organizacyjnym: przedstawiono społeczności szkolnej nowych nauczycieli, ogłoszono przydział wychowawców oraz wskazano uczniom ich nowe sale lekcyjne. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, pełni energii i gotowi na nowe wyzwania. To był niezwykły początek roku szkolnego, który zapowiada kolejne miesiące pełne nauki, radości i wzajemnego wsparcia w naszej szkolnej społeczności.

Redagowała: Justyna Kaczmarek

Galeria zdjęć z Rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Powrót